Z pewnością nikt nie zaprzeczy, że jednymi z największych atrakcji Wyspy Sobieszewskiej są niezwykłe rezerwaty przyrody, zabytki, a także klimatyczna złocista plaża. Jednak oprócz zwiedzania i słodkiego lenistwa, możemy spotkać tam również atrakcje dla sportowców. O długiej trasie rowerowej i ścieżce spacerowej słyszał już niemal każdy z nas. Opowiadając o Wyspie, warto jednak wspomnieć też o sieci szlaków przeznaczonych dla osób uprawiających Nordic Walking oraz zimowe Narciarstwo na biegówkach.

Nordic Walking i Narciarstwo Biegowe na Wyspie Sobieszewskiej

13 grudnia 2015 roku odbyło się uroczyste otwarcie tras do uprawiania wyżej wspomnianych sportów. W ramach przedsięwzięcia zorganizowano specjalne zawody dla biegaczy i sportowców „z kijkami”, ćwiczenia z zastosowaniem techniki nordic prowadzone przez profesjonalnego instruktora, a także przejście nowo-otwartym szlakiem.

Szlaki do nordic oraz narciarstwa na Wyspie Sobieszewskiej ciągną się przez 33 kilometry. Ścieżki prowadzą przez urokliwe lasy sosnowe, posiadają niezliczoną ilość pagórków i rozmaitych zakrętów. Trzy szlaki mieszczą się w okolicach Sobieszewa, a następne trzy w rejonie Świbna. Ich długość mieści się w przedziale 3-10 km. Chętni sportowcy mogą dostać się na ścieżki z dwóch miejsc: od strony ul. Falowej oraz z ul. Lazurowej, na której znajduje się znany wszystkim Hotel Orle. Ścieżki zostały odpowiednio oznaczone i wzbogacone o tablice informacyjne, dzięki którym możliwe jest zapoznanie się z historią i przyrodą Wyspy Sobieszewskiej. Podczas wędrówki możemy również zaczerpnąć odpoczynku przy turystycznych wiatach.

Szlaki zachodnie:

  1. 5,5 km- szlak łatwy, czas przejścia: ok. 60 min
  2. 4,5 km- szlak łatwy, czas przejścia: ok. 45 min
  3. 3 km- szlak o trudności średniej, czas przejścia- ok. 30 min

Szlaki wschodnie:

  1. 10 km- szlak o trudności średniej, czas przejścia- ok. 1,40 h
  2. 7 km- szlak o trudności średniej, czas przejścia- ok. 1,10 h
  3. 3,5 km- szlak łatwy, czas przejścia- ok. 30 min

Leave a Reply