Sobieszewo nęci turystów ciszą i spokojem, niezbyt zatłoczoną plażą nadmorską oraz plażami nad Martwą Wisłą. Wiele osób zatrzymuje się tu na dłużej – w hotelach i pensjonatach, gdzie korzystają też z lokali gastronomicznych znajdujących się na miejscu, na przykład Restauracji Bursztynowej w hotelu Bartan. Co jednak, jeśli nie chcą jeść w hotelowej restauracji? Co mają zrobić letnicy, którzy zatrzymali się w innych dzielnicach Trójmiasta i na Wyspę przybyli w celach turystycznych? Pozostaje im skorzystanie z niezbyt szerokiej oferty gastronomicznej Sobieszewa.

Dania rybne w Tawernie Pod Łososiem

„Tawerna Pod Łososiem” to miejsce wyjątkowe i niepowtarzalne. Atutem tawerny jest wystrój utrzymany w morskim klimacie oraz przynależny do niej przestronny ogródek  na świeżym powietrzu. Dodatkowo dla klientów z dziećmi przygotowano Smykolandię – plac zabaw z takimi atrakcjami, jak basen kulkowy, dmuchane zabawki, trampoliny czy ścianki do wspinaczki.

Tawerna serwuje klasyczne dania kuchni polskiej oraz dania rybne. Dużą popularnością wśród klientów cieszą się potrawy z dorsza. Jednak najmocniejszą pozycją w menu jest łosoś na parze z warzywami.

Na pyszną kawę, lody i gofry można udać się po sąsiedzku, do „Kawiarenki na wydmie”.

Tawerna Delfin rybami stoi

„Tawerna Delfin” serwuje dania kuchni polskiej i europejskiej, jednak najlepiej wybrać się do niej na rybę. Lokal oferuje szeroki wybór dań rybnych, które cieszą się popularnością wśród klientów. Co prawda w ofercie znajdziemy również inne potrawy, ale nie są one specjalnością zakładu. Klienci zamawiający rybę są z reguły zadowoleni, choć ceny nie należą do zbyt niskich.

Na lunch lub obiad do Baru Przystań Ptasi Raj

Dla tych, którzy zawitali do Przystani Ptasi Raj, przygotowała swą ofertę tamtejsza restauracja: „Bar Przystań Ptasi Raj”. Główną atrakcję menu stanowią oczywiście ryby, szczególnie te pozyskiwane z lokalnych łowisk. Jednak w ofercie znajdują się również dania mięsne oraz prosta kuchnia wiejska, tak by zadowolić podniebienia wszystkich klientów.

Oprócz posiłku warto tu skorzystać z możliwości wypożyczenia kajaków, rowerów czy też lornetek. Można także udać się na wycieczkę pieszą lub rowerową z przewodnikiem.

A może Pizzeria Flamingo?

Dla tych, którzy nad morzem nie lubią jeść ryb, swoje podwoje otwiera Pizzeria Flamingo. W jej ofercie znalazło się blisko 50 rodzajów pizzy w pięciu rozmiarach. Ponadto Pizzeria serwuje dania z makaronu: lasagne z mięsem, lasagne ze szpinakiem, spaghetti bolognese oraz makaron w sosie serowo-brokułowym.

Bardziej elegancko w Restauracji Sosnowej

Jeśli jednak zamarzy nam się odrobina luksusu, warto skierować swoje kroki do Restauracji Sosnowej w Ośrodku wypoczynkowym Bursztyn. Znajdziemy tu życzliwą i profesjonalną obsługę, zjemy w eleganckich i stylowych wnętrzach, kosztując wybornych dań przygotowanych przez szefa kuchni. W menu znajdują się tradycyjne dania kuchni polskiej, przyrządzane ze świeżych składników, w tym sezonowych darów natury.

Restauracja Sosnowa jest również miejscem, w którym warto świętować urodziny, rocznicę ślubu czy komunię. Idealnie nada się na wyprawienie uroczystości weselnych. Atmosfera panująca w tym miejscu oraz kompetentna obsługa sprawią, że chwile spędzone w Restauracji Sosnowej długo nie zostaną zapomniane.

Leave a Reply